Menu Zavrieť

Čerešňový koláč s posýpkou

Čerešňový koláč s posýpkou

Začína sa nám sezóna čerstvého ovocia, vonku dozrievajú čerešne🍒🍒🍒 a preto Vám dnes ponúkame recept na chutný 🍒ČEREŠŇOVÝ KOLÁČ S POSÝPKOU🍒. Namiesto čerešní môžete použiť aj slivky, jablká🍎 alebo marhule🍑. Prajeme Vám dobrú chuť!

Prísady: 
200 g masla
150 g práškového cukru
2 balíčky vanilkového cukru
5 vajec
300 g múky
100 g kukuričného škrobu
1 kg čerešní (prepolené a bez kôstky)

Posýpka:
100 g masla
80 g práškového cukru
1/2 čl škorice
100 g múky
50 g pomletých orechov

Postup: 
Rúru predhrejeme na 180 stupňov Celzia. Plechu vyložíme papierom na pečenie a natrieme olejom alebo maslom. Bielka oddelíme od žĺtok a z bielok vyšľaháme sneh. Maslo s práškovým cukrom a vanilkovým cukrom vymiešame do peny, po jednom pridávame žĺtka a primiešavame sneh. Múku zmiešame s práškom do pečiva a pridáme do žĺtkovej masy. Cesto vylejeme na plech a navrch poukladáme polovičky čerešní. Všetky prísady na posýpku rukami vymiesime a rovnomerne vysypeme na koláč. Pečieme cca 40-45 minút.

Recept v nemeckom jazyku – Kirsch-streusel-kuchen

Zutaten:
20 dag Butter
15 dag Staubzucker
2 P Vanillezucker
5 Eier
300 g Mehl
100 g Speisestärke
1 P Backpulver
1 kg Kirschen entkernt und halbiert

Streusel 
100 g Butter
80 g Staubzucker
1/2 Zimt
100 g Mehl
50 g Haselnüsse gerieben

Backrohr auf 180° C vorheizen. Blech mit Backpapier auslegen oder befetten. Eier trennen und Eiklar zu Schnee schlagen. Butter mit Staub- und Vanillezucker gut schaumig rühren und die Dotter nach und nach einzeln einrühren, Eischnee unterheben. Mehl mit Backpulver mischen und vorsichtig in die Dottermasse einrühren. Den Teig auf das Backblech streichen und die Kirschenhälften gleichmäßig darauf verteilen. Alle Zutaten für die Streusel mit den Händen gut verkneten. Den Kuchen gleichmäßig mit den Streuseln bedecken und bei 180° C ca. 40-45 Minuten backen.